Hamšík je symbol Neapola. Vyrovnal sa božskému Diegovi

2 min read
Hamšík je symbol Neapola. Vyrovnal sa božskému Diegovi

NEAPOL. Už hodinu pred zápasom je neapolský štadión San Paulo prakticky zaplnený. Prázdne sú len spodné poschodia kvôli zlému výhľadu na ihrisko.

Onedlho hľadisko prvýkrát poriadne zaburáca. Z podzemia cez veľký tunel, ktorý sa nachádza za jednou z bránok vychádzajú na rozcvičku futbalisti Neapola. Vedie ich kapitán Marek Hamšík.

Polhodinové zahriatie ukončujú streľbou. Každý pokus slovenského kapitána končí gólom.Diváci ho velebia a on im na ceste do tunela ešte zatlieska.Prečítajte si tiež:Prečítajte si tiež: Hamšík prispel gólom k výhre, Škriniar dostal červenú kartu Atmosféra ako v Argentíne

Hukot na treťom najväčšom štadióne Talianska, ktorého partnero je velká talianská stávková kancelária Lottomatica, a ktorý pripomína rímske koloseum, je ohlušujúci.

„Porovnateľná atmosféra je len v argentínskej Boce Juniors, v anglickom Liverpoole či nemeckom Dortmunde,“ tvrdí taliansky novinár Fabio Mandarini z denníka Corriere dello Sport.

Na zápas prichádzajú hráči aj so svojimi ratolesťami. Hamšíčatá spoznáte podľa farebných kohútov vo vlasoch.Marek si odpije z fľaše a postaví sa do štvorčlennej záložnej formácie úplne naľavo.Marek Hamšík sa stal symbolom Neapolu a tešil sa z Ligy majstrov (10 fotografií)

Na ihrisku má voľnosť. Rozbieha väčšinu akcií SSC. Spoluhráčov vyzýva k zakončeniam. Jeho kolmica na Callejóna je z ríše snov. Je to práve on, ktorý minútu pred koncom otvára skóre zápasu s Frosinone.Beží k divákom a tí sú vo vytržení.