Janov – Monza a Lens – Brest

3 min read

Janov – Monza: oba tímy skórujú: Nie

Janov a Monza v poslednom kole neprekvapili. Oba tímy prehrali v dueloch so silnejšími súpermi, Janov po tuhom boji podľahol vedúcemu Interu 1:2, Monza zasa doma podľahla AS Rím 1:4. Na ich postavení v pokojnom strede tabuľky sa však nič nemení.

Janov zostáva na 12. mieste s osembodovým náskokom pred 13. Empoli, takže jeho účasť v boji o záchranu je naďalej veľmi nepravdepodobná. Navyše, z posledných desiatich súťažných zápasov na domácej pôde prehral iba jeden (5-4-1) a zverenci trénera Alberta Gilardina budú veriť, že sa opäť dostanú na víťaznú vlnu.

Nepriestrelnosť brankára Di Gregoria sa skončila v minulom kole, keď Monza dostala doma od AS Rím štyri góly bez ohľadu na to, kto stál v bráne. Pre Monzu to však bola prvá prehra v posledných šiestich kolách (3-2-1), v ktorých si štyrikrát udržala čisté konto. Ich snaha o umiestnenie v hornej polovici tabuľky sa v žiadnom prípade nekončí.

Lens – Brest: Dvojitá šanca na remízu

Veľmi zaujímavý zápas v Ligue 1 uvidíme v sobotu večer medzi šiestym Racingom Lens a druhým Brestom, kométou tohto ročníka ligy. Bilancia posledných piatich súťažných zápasov medzi oboma tímami je vyrovnaná – každý z nich má na konte dve víťazstvá a raz remízu. Kto túto štatistiku otočí vo svoj prospech tentoraz?

Lens po domácom neúspechu s Monakom (2:3) dokázal zvíťaziť na ihrisku rozbehnutého Lyonu, kde vďaka gólom Floriana Sotocu, Elyeho Wahiho a Kevina Dansa slávil veľmi cenné víťazstvo 3:0. To udržalo “Sang et Or” na priebežnom šiestom mieste v pohári a dodalo im potrebné sebavedomie po tom, čo severofrancúzsky tím zažil nepríjemné vypadnutie z Európskej ligy v nadstavenom čase odvetného zápasu s Freiburgom a potom aj spomínanú prehru s Monakom. V každom prípade sa Lensu doma nedarí tak dobre ako kedysi – o čom svedčí aj fakt, že od začiatku januára prehrali zverenci trénera Francka Haise rovnaký počet domácich zápasov ako za celý minulý rok 2023 (2).

Brest je momentálne na skvelej výsledkovej vlne, keď neprehral už trinásť ligových kôl po sebe (9-4-0), vrátane remízy 2:2 s Parížom. Naposledy Piráti doma tesne zdolali nováčika Le Havre (1:0), pričom úlohu gólového záchrancu opäť prevzal dlhoročný stredopoliar Pierre Lees-Melou, a preskočili tretie Monako o štyri body, pričom na vedúce PSG strácajú už len deväť bodov. Nielen hráči, ale aj bretónski fanúšikovia prežívajú sezónu snov, a to vďaka trénerovi Éricovi Royovi, pre ktorého pred posledným ligovým zápasom pripravili choreografiu “King Eric”, a najmä za to, že za jediný rok vo funkcii trénera dokázal vytiahnuť mužstvo z boja o zostup na čelo tabuľky.

Viac príbehov