Spoluhráč vracia Fabregas úder: Neviem, či išiel zakaždým príkladom

3 min read
Spoluhráč vracia Fabregas úder: Neviem, či išiel zakaždým príkladom

Jeho slová vyvolali rozruch. A hneď vzápätí prišla reakcia. Bývalý kapitán Arsenalu Cesc Fábregas si rýpol do svojich exparťáků výrokom, že na rovnakej úrovni ako on boli iba ďalší dvaja hráči v mužstve. Obranca Bacary Sagna sa však ozval. “Som prekvapený, že niečo také zaznelo zrovna od neho. Nie som si istý, že išiel zakaždým príkladom, “vrátil tridsaťdvaročnému španielskemu záložníkovi pomyselný úder v rozhovore pre server goal.com.

Čo sa stalo? Fábregas v podcastu fanúšikovské stránky arseblog prezradil, prečo londýnsky celok v roku 2011 opustil a zamieril do Barcelony. “Na rovnaké technické a mentálnej úrovni ako ja boli v celom kádri iba Robin van Persie a Samir Nasri. Nie je to nič arogantného, ​​tak som to jednoducho cítil, “vyhlásil stredopoliar, ktorý aktuálne pôsobí vo francúzskom Monaku.

Pripomeňme, že dres Gunners vtedy obliekali treba Aaron Ramsey, Theo Walcott či Tomáš Rosický. Nikto z nich ale Fabregas zrejme dosť dobrý neprišiel. Aj preto zareagoval Bacary Sagna, dnes skúsený tridsaťsedemročný bek, ktorý hrá MLS za tím Montreal Impact.

Francúzsky futbalista v kabíne Arsenalu spoločne s Fabregas strávil päť rokov (2007-2011). A upozorňuje, že niekdajší kapitán mužstva kouča Arsena Wengera by s kritikou mal začať skôr pri sebe.

“Bol som prekvapený, keď som si to prečítal. On mal byť jedným z lídrov tímu, čakali sa od neho do budúcna veľké veci … Ale ako správny vodca o svojom klube predsa nehovoríš takto, “uviedol Sagna pre web goal.com

“Prekvapilo ma to tým skôr, že Cesc bol milý chlap. To stále je, nič sa nemení, ale som trochu zaskočený. Arsenal ho v podstate “urobil”, takže povedať, že väčšina hráčov nebola na jeho úrovni, mi príde trochu drsné. Navyše si nie som istý, že on počas svojho pôsobenia v klube išiel zakaždým príkladom, “podotkol obranca, ktorý potom okrem iného pôsobil aj v Manchester City či talianskom Benevento.

Na čo naráža? “Médiá v tom čase často písala, že Cesc dosť nebehá, že sa nevracia. Takže ostatní hráči mu pokojne mohli povedať, že sa mal viac snažiť. Keď sa pozriete na dnešné Liverpool, všetci stále behajú. Tak vyzerá tím. A práve to, že sme v sebe nemali toho správneho ducha a nerobili nič navyše, je možno dôvod, že sme nevyhrávali, “povedal Sagna.

Zároveň spomenul, že je logické, aby každý hráč v kádri bol na trochu odlišné úrovni. “V tíme to tak vždy funguje. Niekto je silnejší fyzicky, iný má zase lepšiu techniku. Ale to nie je dôvod, prečo hovoriť o spoluhráčoch takhle. S tým vyjadrením nesúhlasím. Je to jeho názor, na ktorý má právo. Ale všetci máme v kariére dobré aj zlé momenty a nie som si istý, že on mal v Arsenale len tie dobré. Áno, je to skvelý hráč, ale možno sa od neho čakalo ešte viac, “uzavrel Sagna svoju reakciu na kritiku bývalého kapitána.