Schickove návrat do AS Rím? Od Talianov to je hra, hovorí agent Paska

4 min read
Schickove návrat do AS Rím? Od Talianov to je hra, hovorí agent Paska

V Taliansku sa šíri zaručená tézy letného návrate Patrika Schick do AS Rím. A to z dôvodu, že Lipsko, kde je slovenský reprezentant na ročnom hosťovaní, nebude mať v dôsledku Koronavirové pandémie dostatok finančných prostriedkov na kúpu. Prrr! Nič také (zatiaľ) nie je na stole. “Je to hra, samotná taktika. Vôbec to nie je tak, že Lipsko nemá peniaze. Nemecké kluby sú najzdravšie v celej Európe, “hovorí hráčov manažér Pavel Paska. Zotrvanie jeho klienta v progresívne riadenom bundesligovom klubu je maximálna prioritou.

Keď v lete vytáhl útočník podnikol presun z Talianska do Nemecka, muselo Lipsko za ročné hosťovanie vysádzať Rímu deväťdesiat miliónov korún. Dodatkom dohodnutého kontraktu bola aj opcia, ktorú nemecký klub môže uplatniť do 30. júna. Ak by došlo k aktivácii, vedenie Roten Bullen by malo z vrecka vytiahnuť ďalších takmer 740 miliónov korún. Patrik Schick by sa v tej chvíli stal najnákladnejšom tovarom východonemeckého klubu.

Lenže pandémie, ktorá momentálne sužuje takmer celý svet, má z logiky veci devastujúci vplyv na ekonomiku – športové, poťažmo futbalové kluby, nevynímajúc. A tak sa v Taliansku čulo špekuluje, že Lipsko údajne o hviezdu slovenského národného tímu stratilo záujem. Vraj momentálne nie je natoľko solventný, aby si mohlo dovoliť tak drahý obchod. S týmto zistením prišli talianske servery Leggo a Calcio Mercato. V Ríme má platnú zmluvu do roku 2022.

“Je to hra, samotná taktika. Vôbec to nie je tak, že Lipsko nemá peniaze. Nemecké kluby sú najzdravšie v celej Európe, “odmieta túto verziu Pavel Paska, hráčov agent zo spoločnosti ISM. “Všade inde sa všetko klope v základoch, snáď okrem Premier League. Toto vôbec nie je téma, “dodáva.

Ako sa situácia môže v najbližších týždňoch, či mesiacoch vyvíjať?

Voľba je jednoznačne na strane Lipska, pred uzamknutím súťaže tretieho tímu bundesligovej tabuľky. Na Schick vlastné opčné právo. Paska je s vedením klubu v pomerne čulom kontakte. Pred pár dňami hovoril s Markusom Kröschem, športovým riaditeľom klubu. “Začali sme rokovať, pracujeme na tom,” priznáva.

Veci sa môžu vyvíjať rôzne. Pokojne sa môže stať, že Lipsko uplatní opciu, ale s AS Rím sa dohovorí na nižšej prestupovej sume. Prečo? Pandémie najviac udrela práve na Apeninskom polostrove, ekonomika krajiny klesá, kluby Serie A výrazne straší neistá budúcnosť. Preto je pravdepodobné, že sa bude o výslednej cene licitovať, a AS môže pristúpiť na nižšiu cifru. Celkom iste pôjde o tvrdá obchodné rokovania, čo pripúšťa aj Paska.
 
Patrik Schick v drese RB Lipsko pookrial a rozohral sa do slušnej formy
 

“V Taliansku už písali, Patrikovi môžeš sa vrátiť domov, tešíme sa na teba, ale je tu jednostranná opcie pre Lipsko. Vážne to beriem ako vyjednávaciu taktiku, ide o veľké peniaze, uvidíme. Keď niečo predávaš a chceš peniaze, niekedy musíš ísť s cenou dole. Sme v pokoji. Platí, že pre Patrika je Lipsko ideálna destinácia, “hovorí.

To napokon dokladujú aj čísla. V Ríme sa dvadsaťštyriročný Čech trápil, počas dvoch sezón strelil len osem gólov, na nové koncert výrazne pookrial. V devätnástich dueloch skóroval sedemkrát. Klub si pochvaľuje jeho prínos. Po krátkej zimnej pauze patril takmer výhradne do základnej zostavy.

Schick si svoj futbalový rozvoj na nemeckej adrese náležite pochvaľuje. Je maximálne spokojný. “Lipsko bola geniálny voľba. Okrem neho sa jednalo s Dortmundom, Leverkusenom a Schalke. Z Anglicka tam bol Everton, Crystal Palace a španielska Valencia. Ale cítil som, že Lipsko ma chce najviac, páčil sa mi štýl a pán tréner Nagelsmann. Teraz sa ukazuje, že som si vybral dobre. Niektorí ľudia hovorili, že je tam Werner, Poulsen a že nemám šancu, že pôjdem za pol roka v Sparte. No a čo ako, že tam hrajú tí dvaja? Nesmiete sa z toho pokadit, takže sa tomu hrozne smejem, “nedávno povedal Schick v talk show Tak určite.

Aj v čase pandémie je v Lipsku, individuálne trénuje a chystá sa na prípadný reštart bundesligy.