Suárez po remíze Barcelony s Vigom prežíval frustráciu

2 min read
Suárez po remíze Barcelony s Vigom prežíval frustráciu

Veľké sklamanie prežíval útočník Barcelony Luis Suárez po sobotňajšom zápase 32. kola španielskej ligy na ihrisku šestnástej Celta Vigo. Hoci sa v piatom zápase po Koronavirové pauze prvýkrát zapísal medzi strelcov a to hneď dvakrát, jeho trefy stačili len na remízu 2: 2.

Suárez nechápe, prečo Katalánci vonku strácajú toľko bodov. Teraz musí Barcelona dúfať v zaváhanie Realu Madrid, ktorý pred dnešným duelom na štadióne posledného Espanyolu stráca bod. Pri bodovej rovnosti oboch rivalov by Real získal titul vďaka lepšej vzájomnej bilancii.

“Mám radosť, že som mužstvu pomohol, ale cítim frustráciu. Stratili sme dva body v boji o titul. Mali sme to vo svojich rukách, ale teraz musíme vyhrať všetky zostávajúce stretnutia a zároveň spoliehať na zaváhanie Realu,” povedal Suárez denníku Marca.

Kým doma na Camp Nou Barcelona v 16 zápasoch ligového ročníka získala 46 bodov zo 48 možných a je v tomto ohľade najlepšie, zvonku priviezla iba 23 bodov. S touto štatistikou je až štvrtá. Tím okolo Lionela Messiho vyhral na ihriskách súperov iba šesťkrát a v posledných dvoch remizoval. Suárez nevie, prečo sa tímu vonku nedarí.

“Na to sa musíte opýtať trénerov, tí rozoberajú podobnej situácie. Na ihrisku sme od toho, aby sme predviedli to najlepšie. Mimo náš štadión strácame dôležité body, to sa nám v predchádzajúcich sezónach nestávalo,” uviedol tridsaťtriročný Uruguayec, ktorý počas Koronavirové prestávky vyliečil koleno , s ktorým bol v januári na operáciu.

V oboch polčasoch po Messiho prihrávkach posunul Suárez Barcelonu do vedenia, lenže Celta zakaždým odpovedala. Bod vybojovala gólom v 88. minúte. “Nemali sme sa do tejto situácie vôbec dostať. V prvej polovici sme boli oveľa lepší, mali sme ísť do kabíny s 1xBet Slovensko pohodlnejším náskokom,” povedal kouč obhajca titulu Quique Setién.

A pripomenul, že Barcelona už nemá priestor na ďalšie zaváhanie. “V priebehu sezóny sme mali dvojbodový náskok a ak Real porazí Espaňol, bude ho mať on. Musíme vyhrať všetko a dúfať, že Real urobí chybu,” dodal.