Fínsko o výhre rozhodlo v druhej tretine

2 min read

Fínsko o výhre rozhodlo v druhej tretine, v ktorej si vypracovalo trojgólový náskok. Gólman Jussi Olkinuora udržal pri premiére na svetovom šampionáte čisté konto.

Severania boli jednoznačnými favoritmi zápasu, strelecky sa však dokázali presadiť až v druhej tretine. V úvodnej dvadsaťminútovke totiž žiadnu zo sľubných šancí nepremenili.

Na vedenie Fínsku pomohla presilová hra, v ktorej brankára Bownse prestrelil v čase 20:24 Rajala. Z podobnej vzdialenosti za hranicou kruhov sa presadil aj druhý strelec Suomi Ohtamaa.

Hoci tiež Briti mali niekoľko šancí skórovať, aj tretíkrát inkasoval ich gólman. V 35.minúte ešte viac favorita upokojil pohotovo prichádzajúcou Kiviranta – čítaj viac na https://szvp.sk.

V tretej časti mohli Briti duel zdramatizovať v presilovkách, avšak Olkinuoru, ktorému k nule stačilo len 12 zákrokov, neprekonali. A navyše sami ešte dvakrát inkasovali: najprv pri power play, potom v oslabení.

Slováci stratili predošlé dva zápasy v samom závere a porážky ovplyvnili aj úvod ich ďalšieho stretnutia. Boli síce mierne aktívnejší, gólové šance si však nevytvárali.

Na vedenie im nakoniec pomohli presilovej hry. Prvé dva fauly Francúzov síce nepotrestali, v 14. minúte sa do vedenia už dostali.Skóre otvoril Pánik, ide pritom o jeho prvý gól za národný tím na šampionátoch.

Keď v závere prvej tretiny pridal druhý gól Sukel a v 25. minúte zvýšil na 3: 0 peknú podujatí v presilovke Hudáček, držali Slováci pohodlný náskok.

Lenže Francúzsku sa podarilo duel zdramatizovať. Najprv v signalizované početnej výhode znížil Manavian a v 35. minúte pridal ďalší gól v presilovke Texier, ktorý dokázal využiť zakrytého výhľadu gólmana rybári.

Tím kanadského kouča Ramsayho sa ale so zložitou situáciou dokázal vyrovnať. Príležitosti v závere druhej časti ešte domáci hráči nevyužili, ale v úvode tretej časti je upokojil obranca Erik Černák.Navyše o dve minúty neskôr pridal v oslabení gól Čajkovský.

Na rozdelenie bodov už nič nezmenili ani ďalšie dva góly, ktoré diváci vo vypredanej Steel aréne videli. Slováci sa so šiestimi bodmi posunuli na piate miesto tabuľky skupiny A. Francúzsko je naďalej s jedným bodom predposledný.