České Davida čaká boj o Stanley Cup. Ešte nemáme hotové, vedia v Bostone

3 min read
České Davida čaká boj o Stanley Cup. Ešte nemáme hotové, vedia v Bostone

Bol to práve 22-ročný David Pastrňák, kto otvoril skóre posledného duelu finále Východnej konferencie. Strieľanie prihrávku Brada Marchand usmernil nekompromisne za chrbát gólmana Curtisa McElhinneyho ( Petr Mrázek bol druhýkrát za sebou v pozícii náhradníka) , a načal tak vyvedený večer, počas ktorého pridal Pastrňák ešte dve asistencie (Krejčí 0 + 1).

“Pasta bol dnes skvelý. To isté platí o Patrice Bergeron, ktorý je expertom na veľké zápasy, “chválil svoje parťákov z prvej útočnej formácie Marchand. Elitná lajna Bostonu pozbierala vo štvrtom dueli celkom osem bodov, a rozhodla tak o bleskovom konci série.

“Za stavu 3: 0 na zápasy pre to chcel každý v šatni odviesť maximum.Všetci sme zo seba dostali to najlepšie, “pokračoval Marchand, ktorý je okrem hokejového umu preslávený tiež častým popichováním súpera.

V bleskovej sérii s Hurricanes sa ale žiadnym excesom zviditeľniť ani nestihol. Za predchádzajúce zákerné údery sa mu naopak karma pomstila v prvom stretnutí s Carolinou, kedy ho tvrdým a nepotrestaným Krosček zrazil Jordan Staal.

Takáto boliestku je však v eufórii bojov o Stanley Cup zanedbateľná, podstatné je, že Marchand a ďalší skúsení borci z Bostonu sú blízko zopakovanie víťazné jazdy z jari 2011.

Z vtedajšieho kádra je na terajšej súpiske celkom päť hokejistov vrátane 33-ročného Davida Krejčího. Ďalšími sú Marchand, Bergeron, slovenské kapitán Zdeno Chára a brankár Tuukka Rask.

“Je to fakt niečo.Je ťažké sa len prebojovať do play off, nieto až do finále. Musíme si to užiť a zároveň si uvedomiť, že je pred nami ešte stále dosť práce. Ale mám radosť, že som súčasťou tak dobré party, “pochvaľoval si Rask, ktorý dominuje brankárom vo vyraďovacej časti vo väčšine štatistík.

Krotenie eufória je namieste, pretože spomínaná pätica si dva roky po víťazstve Stanley Cupu okúsila aj to, aké to je stáť na strane porazeného finalistu. Skúsené jadro Bruins už vie, že ten pravý čas na oslavy môže nastať až na začiatku júna.

“Vyradili sme tri silné protivníkov, ale ešte stále tu máme nedorobenú prácu. Kontrola emócií k tomu patrí.Potrebujeme urobiť ešte posledné štyri kroky, “narážal bostonský tréner Bruce Cassidy na počet výhier, ktoré delia jeho tím od prvenstvo.

Kto sa Bruins v bitke o Stanley Cup postaví? Je možné, že na meno druhého finalistu si ešte nejakú chvíľu počkáme. Séria medzi San Jose a St. Louis je pred piatkovým štvrtým duelom na stave 2: 1 pre Sharks, v prípade siedmeho zápasu by bol víťaz známy až za týždeň.

Dosť času na to, aby sa stačil Boston maximálne pripraviť na poslednú úlohu sezóny.