Obrat v poslednej minúte. Golden State aj druhýkrát zdolalo Portland

2 min read

Warriors opäť postrádali zraneného Kevina Duranta a Blazers toho chceli využiť. Už v prvej štvrtine získali náskok, ktorý do polčasu narástol až na 17 bodov. Lenže druhú polke odštartoval ôsmimi bodmi po sebe Curry, ďalšie dve trojky pridal Klay Thompson a Warriors sa šnúrou 13: 0 vrátili do hry.

V poslednej časti síce Portland opäť získal nad zápasom kontrolu a viedol o osem bodov, ale potom sa objavil nečakaný hrdina na strane domácich Kevon Looney, ktorý dal v poslednej štvrtine dôležitých sedem bodov.

Curryho brat Seth síce minútu pred koncom trojkou zaistil Portlande tesné vedenie, ale práve Looney smeč po nahodení od Draymonda Greena zariadil obrat. A Green potom sám výhru poistil.Portland už sa v poslednej minúte nepresadil, snahu Damiana Lillard o vyrovnávaciu trojku zastavil dobrou obranou Andre Iguodala.

“Väčšinu zápasu nás prehrávali, ale nakoniec sme si výhru ukradli,” povedal tréner Warriors Steve Kerr. “Druhé zápasy sú vždy najťažšie. Nakoniec nám to ale vyšlo, “dodal.

Lillard v stretnutí nastrieľal 23 bodov a pridal 10 asistencií. C. J. McCollum mal 22 bodov a Seth Curry 16 bodov.Cez desaťbodovú métu sa dostali ešte Maurice Harkless a náhradník Rodney Hood, obaja zapísali 12 bodov.

Duel naopak nevyšiel pivotu Enes Kanter (štyri body a päť doskokov), jeho mladý náhradník Zach Collins sa medzi strelcov nezapísal a nemá ani jeden doskok.

Warriors sa vedľa 37 bodov Stephena Curryho mohli oprieť o 24 bodov Thompsona a 16 bodov, 10 doskokov, sedem asistencií a päť blokov Greena. Looney pridal 14 bodov, pričom len dvakrát v sezóne ich dal viac. Navyše ho podporil ďalšie pivot Jordan Bell (11 bodov).

Bez Durant sa Warriors budú musieť zaobísť ešte minimálne v nasledujúcich dvoch zápasoch, do Portlandu hviezdny hráč ani nepocestuje.Najužitočnejší hráč bojov o trofej v posledných dvoch rokoch stále laboruje so zraneným lýtkom, podľa doktorov je pravdepodobnejšie variant, že by prípadne mohol zasiahnuť až do finálovej série. Durant vedie ligové štatistiky play off s priemerom 34,2 bodu na zápas.