Ronaldo a spol. bez výplaty. Juventus zastavením peněz ušetří miliardy

2 min read
Ronaldo a spol. bez výplaty. Juventus zastavením peněz ušetří miliardy

Futbalisti Juventusu Turín kvôli pandémii nového typu koronavírusy nebudú brať štyri mesiace výplaty. “Stará dáma” sa dnes s hráčmi a realizačným tímom dohodla na tom, že im pozastaví mzdy za marec až jún. Klub spočítal, že tým ušetrí 90 miliónov eur (2,46 miliardy korún).

Juventus siahol hráčom na mzdy ako prvý klub z najvyššej súťaže v Taliansku, ktorá patrí medzi najviac zasiahnuté krajiny chorôb COVID-19. Turínsky klub bude dočasné pozastavenie platov riešiť v budúcom týždni jednotlivo s každým hráčom i trénerom.

Ak sa Serie A, ktorá je rovnako ako ostatné ligové súťaže kvôli pandémiu prerušená, znovu rozbehne, je Juventus pripravený mzdy v zodpovedajúcej výške vyplatiť.

Koronavírus a šport ONLINE: všetko o odložených zápasoch, zrušených sezónach a nakazených športovcoch TU >>>

“Sme radi, že sme v tejto ťažkej dobe dosiahli porozumenie zo strany hráčov aj trénerov, za čo im Juventus ďakuje,” uviedol klub na svojom webe.

K úplnému pozastaveniu platov vzhľadom k pandémii koronavírusy zatiaľ siahol len málokto, vedľa Juventusu nebudú hráči dočasne brať mzdu tiež v Unionu Berlín. Rad klubov ale ohlásila zníženie platov. Z českej ligy k tomuto kroku zatiaľ pristúpili Zlín, Jablonec a Mladá Boleslav. Opatrenie má klubom pomôcť zmenšiť straty v čase, keď sú zastavené súťaže a rad sponzorov obmedzuje prísun peňazí.