Neymar v ružovom. Ďalšie zranenia k narodeninám a žúr aj po ňom

2 min read
Neymar v ružovom. Ďalšie zranenia k narodeninám a žúr aj po ňom

Toto obdobie by mal radšej vymazať z futbalového kalendára. Hviezdny útočník Neymar už tretí rok po sebe vynechá zápas pre zranenie v čase svojho narodenia. Brazílsky útočník si v sobotu pri stretnutí PSG s Montpellier (5: 0), do ktorého nastúpil s ružovo zafarbeným hlavou, poranil rebrá a vynechá utorňajší ligu proti Nantes. V nedeľu navyše pozval spoluhráčov na pompézne oslavu, čo sa príliš nepáčilo trénerovi Thomasovi Tuchel.

Neymar dôležité dáta z jeho rodiny privádza na ihrisku samé patálie. V rokoch 2018, 2019 i 2020 nie je k dispozícii pre zápas v čase, keď sa narodil. K tomu už päť sezón po sebe vynechal zápas v období okolo 11. marca, kedy sa narodila jeho sestra.

Smolnú sériu nezlomí ani tento rok. V sobotňajšom ligovom zápase si nepríjemne poranil rebrá, čo ho vyradí minimálne pre utorňajší duel na ihrisku Nantes. O deň neskôr pritom oslávi 28. narodeniny.

V sobotu sa priamo na ihrisku nechal ošetrovať, ale nakoniec zápas dohral a bol u jasné demolácia 5: 0 proti Montpellier. Na jednu bránku prihral Mbappému, do štatistík sa zapísal ešte žltou kartou za nešportové správanie.

Neymar nastúpil do zápasu v novom zostrihu s obravenou hlavou naružovo, pred výkopom nezabudol ani na svoj športový vzor. Na rozcvičku prišiel s dresom a menovkou Kobeho Bryanta, aby si uctil pamiatku tragicky zosnulého basketbalistu.

Brazílska superstar riešila po zápase iný problém, než bolestivé zranenia. V nedeľu, deň po zápase a dva dni pred ďalším duelom (naviac vonkajšom) usporiadal honosnú párty. Pozval aj niektoré spoluhráčov a všetci si užívali noc v klube v centre Paríža blízko Eiffelovky.

“Je toto spôsob, ako sa čo najlepšie pripraviť na zápas? Určite nie. Je to tá najhoršia vec na svete? Tiež nie, “odpovedal pri dopytoch na nedeľnej dianie tréner PSG Thomas Tuchel. “Vždy budem chrániť svojich hráčov, tento tím naozaj milujem. Ale uznávam, že po tejto party je ich ochrana zložitejšia. Avšak nie je to čiernobiele, “upozornil nemecký kouč.

Správanie jeho zverencov ho ale mrzelo. “Je to škoda, pretože takto dávame ľuďom šancu, aby o nás hovorili zle. Musíme sa s tou situáciou vysporiadať. Ale ja nebudem nechávať niektorých hráčov na lavičke alebo dokonca doma kvôli tomu, že išli na oslavu, “postavil sa za svoj kolektív.

V utorok večer v Nantes ale určite nebude mať na ihrisku Neymara, ústrednú postavu celé oslavy. Zároveň muža, ktorému pravdepodobne osud nepraje, aby na svoje narodeniny hral futbal …