Môj najdôležitejšie gól v kariére, povedal pardubický útočník Huf

2 min read
Môj najdôležitejšie gól v kariére, povedal pardubický útočník Huf

Aspoň bod zachránil Pardubicím v stretnutí 9. kola prvej ligy proti Košiciach v piatej minúte nastavenia druhého polčasu striedajúci útočník David Huf. Druhým gólom v najvyššej súťaži po sebe vystrelil nováčikovi remízu 1: 1. Huf označil bránku za zrejme najdôležitejšie v kariére.

Sigma viedla od 62. minúty po penalte Martina Nešpora. Východočesi dostali Olomouc pod tlak, ale vyrovnávacie trefa dlho neprichádzala. S vypršaním trojminútového nastavenie fauloval stredopoliar Sigmy Martin Sladký pred vápnom Tomáša Solila. Priameho kopu sa ujal Huf, ktorý sa z neho na dvakrát presadil.

“Přímák som chcel kopať cez stenu, ale Olomouc ho zblokoval. Lopta sa ku mne odrazil späť a prišlo mi, že som mal dosť času. Nikto proti mne nevystúpil. Druhýkrát som to chcel dať na zadnú žrď. Myslím si, že to bolo trošku tečované, a našťastie to tam zapadlo, “povedal Huf v nahrávke pre médiá.

“Asi to bol môj najdôležitejšie gól v kariére, veľmi som ich za Unibet nedal. Minulý týždeň som sa trafil v Mladej Boleslavi, ale tam sme prehrali 1: 4. Z pohľadu dôležitosti to bol môj najdôležitejšie gól v kariére,” uviedol Huf , ktorý na ihrisko prišiel v 68. minúte.

Jeho bránka veľa potešila kapitána Jána Jeřábka, po ktorého faule na Nešpora kopali Hanáci penaltu. “Je to parádny, že to takto trafil. Spadol mi kameň zo srdca, že sme aspoň vyrovnali. Neviem, či ho čaká nejaká špeciálna odmena, ešte to budem musieť premyslieť,” vyhlásil so smiechom Jeřábek.

Hufovi psychicky pomohla trefa proti Mladej Boleslavi. “Bol to môj prvý ligový gól a bol som za neho rád. Bol som rád, že mi dal tréner šancu, hral som celý druhý polčas. Dodalo mi to trošku sebavedomie,” konštatoval dvadsaťjedenročný hráč.

Pardubice vďaka nemu v azylu v pražskom jamkami, kde kvôli nevyhovujúcemu štadióne hrajú domáce ligová stretnutia, neprehrali ani po piatykrát. “Bol to vyrovnaný zápas, remíza je zaslúžená. Vzhľadom k tomu, že sme prehrávali, je pre nás bod napokon dobrý,” povedal Huf.

V najvyššej súťaži si zatiaľ pripísal päť štartov, všetky ale z pozície náhradníka. Podľa trénera Jaroslava Novotného však nie je isté, či si vybojoval miesto v základnej zostave. “Úplne meniť systém nebudeme. Je to mladý talentovaný chlapec, ktorý vie dávať góly a dostávať sa do šancí. Príležitosti určite dostávať bude,” uviedol Novotný.