Dortmund trénuje po dvoch, skupinky sú aj inde. Unionu sa to nepáči

2 min read
Dortmund trénuje po dvoch, skupinky sú aj inde. Unionu sa to nepáči

V Nemecku platí zákaz zhromažďovania dvoch a viacerých osôb na jednom mieste, vedenie bundesligy odporučilo všetkým jej účastníkom, aby minimálne do 5. apríla neorganizovali spoločné tréningy. Vzdor zákernému koronavírusy a prísnym obmedzením na niektorých štadiónoch predsa len drobné partičky trénujú. V Augsburgu a Wolfsburgu sa hráči pripravujú v malých skupinkách, v Dortmunde sa začalo v pondelok trénovať na ihrisku po dvojiciach.

Po dvoch týždňoch domáceho cvičenia a posilňovanie vybehli v pondelok hráči Borussie Dortmund opäť na ihrisko, činky a rotopedy mohli vymeniť za kopačky a konečne si zase kopnúť do lopty. Ovšem normálne nebolo nič. Mats Hummels a spol. mohli trénovať len vo dvojiciach, a tak sa s balónom pri nohe hlavne vyvetrali.

V Dortmunde dbali na obmedzenia, ktoré platia, a tak klub využil celý svoj areál, áčko malo k dispozícii aj zázemie pre všetky ostatné tímy. Hráči sa striedali, parkovali na rôznych miestach. Keď už mali napríklad Raphaël Guerreiro a Dan-Axel Zagadou odtrénováno a mierili domov, Erling Haaland a Giovanni Reyna ešte len prichádzali.

Samozrejme platilo, že hráči nemohli byť v kontakte. “Ale je dôležité, že zase budeme na ihrisku. Nebude to nuda, “vyhlásil už v nedeľu pre televíznu stanicu Sport 1 stredopoliar Borussie Emre Can.

V malých skupinkách sa na ihrisku trénuje už od minulého týždňa aj v Augsburgu. “Každý futbalista chce mať loptu pri nohe a behať po ihrisku,” povedal tréner bavorského celku Heiko Herrlich minulý týždeň servera augsburger-allgemeine.de. “Bežecká, silové a stabilizačné cvičenia sú tiež potrebné, ale vo finále je dôležité mať pocit z toho, že som na ihrisku, behať a pilovať automatizmu,” dodal Herrlich.

V mini partičkách sa schádzajú aj vo Wolfsburgu, cvičí v posilňovni, na ihrisko hráči nechodia. “Naši kondičné tréneri sú kreatívni,” podotkol tréner “vlkov” Oliver Glasner. “Je aj zábava, ale samozrejme nálada nie je taká ako počas normálneho tréningu,” dodal Glasner.

To, že sa niektoré kluby takto provizórne pripravujú, sa nepáči napríklad v Unionu Berlín. “Je dôležité, aby sme boli jednotní. Ak niektoré kluby nebudú dodržiavať nariadenia, je to zle. Keď vedenie ligy o niečo žiada, robí to iste v dobrej viere. A malo by to platiť pre každého, “konštatoval manažér berlínskeho klubu Oliver Ruhnert pre magazín Kicker.