Slovensko U21 otočilo zápas Challenge Trophy na pôde Anglicka "C"

 

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov uspeli v nedeľňajšom stretnutí dlhodobého prípravného turnaja Challenge Trophy na trávniku Anglicka "C" 4:3. 

Zverenci Čecha Pavla Hapala zvládli otočiť nepriaznivo sa vyvíjajúci stav, keď zaostávali už 1:3. O víťazstve mladých Slovákov rozhodla posledná akcia zápasu, z priameho kopu sa strelecky presadil dvojgólový hrdina Michal Faško. Okrem neho skórovali Lukáš Haraslín a Tomáš Huk. Na štadión Gander Green Lane, kde domáce zápasy hráva FC Sutton United, si predstavenie prišlo pozrieť 1527 divákov. 

Tím SR 21 obhajuje prvenstvo v Challenge Trophy, v marci na úvod prevýšil Estónsko 4:0 a v stredu v Poprade remizoval s výberom Ukrajiny do 20 rokov 1:1. Na jeseň naňho čaká medzištátny prípravný duel na pôde nemeckých vrstovníkov a vyvrcholenie kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2017 tejto vekovej kategórie do Poľska, kde figuruje na čele ôsmej skupiny. 

Challenge Trophy - nedeľa
Anglicko "C" - Slovensko 21 3:4 (2:1)

Góly SR 21: 75. a 90.+ Faško, 17. Haraslín, 55. Huk, 1527 divákov
Základná zostava SR 21: Rodák - Skovajsa, Vavro, Valjent, Chvátal - Lesniak, Huk - Haraslín, Chrien, Šafranko - Polievka

Zdroj: TASR, Foto: TASR

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha