Škrtel sa teší na Wembley

 

Stopér Martin Škrtel si už na Wembley zahral v minulosti s Liverpoolom i so slovenským národným tímom pri prehre 0:4 v prípravnom súboji v roku 2009.

Škrtel sa teší na 90-tisícový chrám, v ktorom privedie svoj tím s kapitánskou páskou na rukáve. 

"Hrať vo Wembley je pre každého futbalistu česť. Na taký zápas sa všetci tešíme. Nemyslím si, že by som mal ja osobne niečo dokazovať, hoci som v Anglicku pôsobil. Nie je to zápas o mne, ale súboj Anglicka so Slovenskom. Sme si vedomí sily súpera, ale zároveň aj našich kvalít. Po zápase so Slovinskom je atmosféra v mužstve výborná, cítime sa sebavedomí a na ihrisku necháme všetko."

"Potrebujeme sa poučiť z chýb, ktoré sme urobili v prvom zápase s Anglickom v Trnave, v ktorom som dostal červenú kartu a gól sme inkasovali v nadstavenom čase," uviedol Škrtel, ktorý pre kartový trest spolu s Jánom Ďuricom sledoval piatkový duel so Slovinskom iba ako divák. "Bol jeden z najlepších, aký som v reprezentácii videl. Všetci bojovali od prvej do poslednej minúty. Naše víťazstvo mohlo byť aj vyššie," poznamenal legionár Fenerbahce Istanbul, ktorý v rokoch 2008-2016 obliekal dres Liverpoolu a na tlačovej konferencii bol lákavým objektom otázok anglických novinárov.

TASR, Foto: TASR

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha