Šéf Bayernu reaguje na kritiku od Lewandowskeho

 

Šéf Bayernu Mníchov Karl-Heinz Rummenigge nenechal bez povšimnutia nedávne vyjadrenia Roberta Lewandowskeho smerom k transferovej politike nemeckého futbalového klubu. 

Podľa útočníka Bayernu vynaložil úradujúci nemecký majster v letnom prestupovom období príliš málo peňazí na posily. "Bayern musí byť kreatívnejší, ak chce prilákať do svojho kádra hráčov svetovej extratriedy Ak chceme hrať prvé husle, musíme mať potrebnú hráčsku kvalitu. Aj preto, že takéto posily spravia svojich spoluhráčov lepšími. Do dnešného dňa Bayern zaplatil za jedného futbalistu maximálne odstupné 40 miliónov eur. V medzinárodnom futbale je to už dlhší čas suma, ktorá je skôr priemerná než špičková. Ak chcete kúpiť hráča svetovej triedy, musíte investovať viac," uviedol Lewandowski v rozhovore pre magazín Der Spiegel.

"Samozrejme, Lewandowski je podráždený prestupmi PSG, ale on je u nás zamestnaný ako futbalista a zarába veľké peniaze. Je mi ľúto, že to vníma takto. Ktokoľvek kritizuje trénera, klub alebo spoluhráčov, bude mať do činenia so mnou," kontroloval Rummenigge na adresu nedávnych komentárov zo strany poľského reprezentanta.

„Už dlhú dobu máme v klube serióznu a úspešnú filozofiu, ktorá nám prináša veľké úspechy. Postoj Bayernu je jasný – sme za to, aby boli prestupové čiastky regulované a znížené," dodal Rummenigge, podľa ktorého bol iniciátorom rozhovoru Lewandowského agent Maik Barthel. Zatiaľ nie je isté, či kanoniera neminie od klubu disciplinárny trest.

TASR, ESPN, Foto: TASR

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha