Róbert Mak: "Vo futbale je možné všetko, v Anglicku chceme vyhrať"

 

Zo slovenských futbalistov sála pred šlágrom F-skupiny kvalifikácie MS 2018 odhodlanie pobiť sa proti Anglicku o úspešný výsledok.

Róbert Mak za seba otvorene deklaroval ambíciu zaskočiť favorita a dokonca ho odsunúť na druhú priečku tabuľky. Na to však Slováci potrebujú "dobyť" slávny chrám Wembley, na ktorom Angličania už šesť rokov v kvalifikácii neprehrali.

Podľa krídelníka slovenského tímu však nejde o nereálny cieľ, zlom v štatistikách by mohol priniesť pondelňajší večer: "Tabuľka hovorí jasnou rečou, bude to zápas o prvé miesto v skupine. Dúfali sme, že takáto situácia nastane a my sme sa do nej po víťazstve nad Slovinskom dostali. Je na nás, ako to dopadne. Pôjdeme do toho naplno od prvej minúty. Vo futbale je možné všetko, preto nastúpime aj do tohto zápasu s cieľom vyhrať," vyhlásil Mak pred súbojom, do ktorého pôjdu Angličania v pozícii lídrov F-skupiny a s dvojbodovým náskokom pred zverencami trénera Jána Kozáka.

Podľa Maka bude kľúčové vyrovnať sa hráčom Albiónu v dôraze a držaní lopty. "Najmä v druhej činnosti sú Angličania doma dominantní. Ale aj my sme silní na lopte, odohrali sme už niekoľko stretnutí, v ktorých sme aj silných súperov v tejto činnosti prevýšili. Pokúsime sa Anglicko prekvapiť, streliť mu nejaký gól, potešiť fanúšikov a vyhrať," zdupľoval Mak.

Domáci nastúpia už bez Wayna Rooneyho, historicky najlepší anglický reprezentačný kanonier sa prednedávnom rozhodol ukončiť kariéru v národnom tíme. "Oni majú 250 hráčov, z ktorých si môžu vyberať... Samozrejme, že Rooney je fantastický hráč, ale myslím si, že na jeho poste sú ďalší piati veľmi dobrí futbalisti," dodal Mak.

TASR, Foto: TASR

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha